12 Šislera pamatsāļi īsumā
Nr. 1 Calcium fluoratum - kalcija fluorīds
Uzdevumi: kalcija fluorīds atbild par visu audu (saišu, cīpslu, elastību, asins un limfvadu, muskuļu, arī zobu emaljas un kaulu virskārtas) elastību. Ja šīs minerālvielas trūkst, audi kļūst pārāk elastīgi un vairs nespēj sarauties vai, tieši pretēji, pārāk cieti un vairs nespēj atbrīvoties. Kalcija fluorīds saista ragvielu. Ja šīs minerālvielas trūkst, ragviela nonāk ādas virskārtā un rodas ādas pārragošanās.
Lietošana: šķielēšana, raga kārtas veidošanās (īpaši uz papēžiem), saplaisājusi āda, gangliji, plakanā pēda, varikozas vēnas, hemoroīdi, kariess, slikti roku nagi, trauslas potītes, izstieptas saites (vaļīgas locītavas), vaļīgi zobi.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): izstieptas saites (vaļīgas locītavas), ragāda, saplaisājusi āda, audu sabiezējumi, rētas, varikozas vēnas, hemoroīdi, nabas brukas un trūces profilakse u.tml.
Nr. 2 Calcium phosphoricum - kalcija fosfāts
Uzdevumi: šī minerālviela ir svarīgākais kaulu veidošanās un augšanas līdzeklis. Tas veido dentīnu (zobu iekšējo daļu), kā arī tam ir svarīga loma asins, olbaltumvielu un hormonu sintēzē. Kalcija fosfāts vada somatisko muskuļu darbību. Šo minerālvielu izmanto skābju neitralizēšanai, ja organismā hroniski ir pārāk augsts pH līmenis. Kalcija fosfāts ir arī svarīgs atjaunošanās līdzeklis pēc slimībām.
Lietošana: muskuļu krampji un ikru muskuļu krampji naktī, nejūtīgums un tirpšana, anēmija, miega traucējumi, jutīgums uz laikapstākļu maiņu, pēkšņa pārmērīga svīšana, rejošs klepus (īpaši bērniem), pārlieku ātrs pulss, nervozitāte, pārslodzes izraisītas galvassāpes. Īpaši bērniem nepieciešams daudz šīs minerālvielas, lai attīstītos vesels organisms.
Piebilde: ja trūkst šīs minerālvielas, jūtama izteikta vēlme pēc pikantiem ēdieniem, īpaši pēc kečupa (bērniem!), sinepēm un kūpinājumiem.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): muskuļu krampji (kā, piemēram, ikru muskuļu krampji), sasprindzināti muskuļi (piemēram, spranda zonā), sasprindzinājuma izraisītas galvassāpes, rejošs klepus, kaulu lūzums, augšanas sāpes u.tml.
Nr. 3 Ferrum phosphoricum - dzelzs fosfāts
Uzdevumi: ”pirmās palīdzības” līdzeklis akūtu savainojumu un svaigu brūču gadījumā, īpaši, lai mazinātu ar savainojumu saistītās sāpes. Gan iekaisuma procesu sākumstadijā, gan bērnu slimību sākumstadijā dzelzs fosfāts kavē slimības tālāku attīstību. Profilaktiski lietojot šo minerālvielu, tiek stiprinātas organisma pretošanās spējas. Dzelzs fosfāts nogādā skābekli līdz šūnai un ir svarīgākais antioksidants Dr. Šislera bioķīmijā.
Lietošana: visa veida iekaisumi, svaigi savainojumi (ļoti ieteicams uzklāt putriņu), drudzis ar temperatūru līdz 38,8 °C, ausu sāpes, vidusauss iekaisums, trokšņi ausīs (apasiņošanas traucējumi), pulsēšana (galvassāpes), grūtības koncentrēties, saules nepanesība.
Piebilde: kafija, melnā tēja un kakao patērē ļoti daudz dzelzs.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): traumas un sīkas brūces, sasitumi, sastiepti muskuļi, iekaisumi – siltas un sarkani iekaisušas vietas, pulsējošas – klauvējošas sāpes, nobrāzumi, apdegumi – sāpes.
Nr. 4 Kalium chloratum - kālija hlorīds
Uzdevumi: kālija hlorīds piedalās šķidro saistaudu biosintēzes regulācijā asinīs. Kālija deficīta gadījumā asins plūsma samazinās un asinis sabiezinās, jo pieaug saistaudu koncentrācija asinīs. Kālija hlorīds ir dziedzeru funkcionālā viela. Tas ir līdzeklis slimības otrajai stadijai, ja rodas risks, ka slimība varētu palikt organismā un kļūt hroniska.
Lietošana: dziedzeru tūska, klepus ar bālganām gļotām, kuperoze (kapilāru tīklojums sejā), millijas, zirnekļveida vēnas, asins viskozitātes regulācija, kurlums, nosliece uz lieko svaru.
Piebilde: alkohols un elektriskais lauks patērē ļoti daudz šīs minerālvielas.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): klepus (bālganas gļotas), millijas, kuperoze, zirnekļveida vēnas, varikozas vēnas, dziedzeru pietūkums, svaigu sadzijušu rētu salipšana u.tml.
Nr. 5 Kalium phosphoricum - kālija fosfāts
Uzdevumi: līdzeklis visa veida emocionāla un fiziska rakstura noguruma gadījumā. Šī minerālviela atrodas visās smadzeņu un nervu šūnās, asinīs un muskuļos un ir neaizstājams enerģijas nesējs. Kālija fosfāts organismā saista lecitīnu. Šī minerālviela kopā ar Nr. 8 nātrija hlorīdu veido audus. Šislera sāļu vidū kālija fosfāts tiek dēvēts par antiseptiķi.
Lietošana: drosmes trūkums, kautrīgums, pašpaļāvības trūkums, agorafobija, nogurums, atveseļošanās periodā, smakojoša mute (smaka pēc zobu tīrīšanas nepazūd), smaganu asiņošana, smaganu zudums, neizzūdošs izsalkums pēc ēšanas, temperatūra virs 38,8 °C).
Piebilde: ja trūkst šīs minerālvielas, ļoti gribas ēst riekstus vai šokolādi ar riekstiem, Bieži ieteicams šīs minerālvielas lietošanu kombinēt ar lecitīna lietošanu.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): slikti dzīstošas un smakojošas brūces, izgulējumi, smags nogurums muskuļos (sportistiem, kuri vēlas stiprināt pārlogotos muskuļus) u.tml.
Nr. 6 Kalium sulfuricum - kālija sulfāts
Uzdevumi: šī minerālviela (kopā ar Nr. 3 Ferrum phosphoricum) – ir neaizstājams skābekļa transportētājs. Kālija sulfāts nogādā skābekli šūnas iekšienē un tādējādi rūpējas par regulāru šūnu atjaunošanos. Turklāt šī minerālviela ir svarīga funkcionālā viela aizkuņģa dziedzerim. Kālija sulfātu galvenokārt lieto tad, kad ir traucēta vielmaiņa vai tā ir kļuvusi kūtra, kā arī “stūrgalvīgos”, resp., hroniskos gadījumos, kad sūdzības īsti negrib mazināties. Ādas virskārtā kālija sulfāts nepieciešams ādas pigmentācijai (ādas brūnajai krāsai). Kopā ar Nr. 1 kālija fluorīdu šī minerālviela veido ādas virskārtu.
Uzmanību! Nr. 6 kālija sulfāts attīra šūnas iekšieni no kaitīgajām vielām. Lai toksīni neuzkrātos organismā un aknas caur resno zarnu tos varētu izvadīt no organisma, noteikti ieteicams šīs minerālvielas lietošanu kombinēt ar Nr. 10 nātrija sulfāta lietošanu.
Lietošana: izteikta vajadzība pēc svaiga gaisa, kaustrofobija – bailes no šaurām telpām (lifta, braukšanas caur tuneli), salipušas zvīņas uz ādas, hroniskas ādas slimības, pigmenta laukumi, mitruma nepanesība.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): zvīņas uz dzeltenīgi lipīga pamata – hroniskas ādas slimības, psoriāze, dzeltenīgi brūnganas gļotas no deguna, ausīm, deguna un pieres blakusdobumiem, ādas pigmenta regulēšanai, pigmenta plankumi u.tml.
Nr. 7 Magnesium phosphoricum - magnija fosfāts
Uzdevumi: magnija fosfāts vada veģetatīvo nervu sistēmu un tādējādi ietekmē sirds, un nervu darbību, asinsriti, dziedzeru sistēmu, gremošanas orgānus un vielmaiņu. Tāpat šī minerālviela vada visas autonomās organisma darbības un netieši ietekmē arī pamatvielmaiņu. Magnija fosfāts nepieciešams visa veida pēkšņu asu, durstošu un krampjveida sāpju gadījumā. Šī minerālviela ir līdzatbildīga par kaulu veidošanos.
Lietošana: lampu drudzis, izteikta vēlme pēc šokolādes, autonomie krampji (griež vēderā, kolikas, mentruācijas sāpes, migrēna sākumstadijā), zibensveida sāpes, kamols kaklā, vēdera pūšanās, miega traucējumi – labs iemigšanas un pamošanās līdzeklis (“vakarā izslēdz gaismu un no rīta atkal ieslēdz”).
Piebilde: šīs minerālvielas deficīta gadījumā novērojama izteikta kāre pēc tumšās šokolādes.
“Karstais septītnieks”: magnija fosfāts īpaši labi iedarbojas kā “karstais septītnieks”. Septiņas tabletes pārlej ar 250 ml karstu ūdeni, kas ir īsu laiku vārīts, ļauj tabletēm izkust un dzer pa malciņam iespējami karstu. Nepieciešamības gadījumā lieto vairākus šādus dzērienus.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): nervozitātes izraisīta ādas nieze, drudžaini pleķi, migrēnas sākumstadijā (ierīvēt deniņus un pieres zonu) u.tml.
Nr. 8 Natrium chloratum - nātrija hlorīds
Uzdevumi: nātrija hlorīds organismā saista gļotvielu (mucīnu), tādējādi ir atbildīgs par visu gļotādu (arī kuņģa gļotādas) veidošanos. Regulē siltumu un šķidruma daudzumu organismā. Nātrija hlorīds ir funkcionālā viela skrimšļa audiem un locītavu eļļošanai, kā arī pamatā visām ķermeņa daļām, kas netiek apasiņotas. Ar nātrija hlorīda mitrinošo iedarbību šie audi tiek iesaistīti vielmaiņā. Nātrija hlorīds iedarbojas kā detoksikācijas līdzeklis, ja organismā nonācis metāls (piem., amalgama) vai bioloģiskas indes (piemēram, kukaiņu kodumu gadījumā).
Lietošana. Galvenais līdzeklis visa veida alerģiju gadījumā, iesnas ar ūdeņainu šķidrumu, blakusdobuma saslimšanas, aukstas rokas un kājas, jutīgums pret aukstumu, jutīgums pret caurvēju, starpskriemeļu disku un skrimšļu bojājumi, apdeguma traumas, birstošas blaugznas, urīnpūšļa un nieru iekaisums, knakšķošas locītavas, izteiktas slāpes vai to nav, asi dedzinoši izdalījumi, asarojošas acis, grēmas (ja dedzināšana ir barības vadā), smaržas un garšas zudums.
Piebilde. Kāre uz sāļiem un garšvielām bagātiem ēdieniem liecina par šīs minerālvielas deficītu.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): apdegumi (sāpju gadījumā lietot kopā ar Nr. 3), skrimšļu problēmas, knakšķošas locītavas, podagra, starpskriemeļu disku sūdzības, kukaiņu kodumi, gļotādas problēmas u.tml.
Nr. 9 Natrium phosphoricum - nātrija fosfāts
Uzdevumi: šī minerālviela atbild par skābju un sāmu līdzsvaru organismā. Nātrija fosfāts regulē urīnskābes daudzumu. Tādējādi šī minerālviela ir galvenais līdzeklis gandrīz visām reimatiska rakstura saslimšanām.
Skābju un sārmu līdzsvara trūkuma sekas ir vāja imunitāte, slikti dzīstošas traumas, pēkšņs izsalkums, fizisks vai emocionāls vājums vēlā pēcpusdienā.
Ja skābu sārmu līdzsvars traucēts ilgstoši, tiek noslogota nieru filtrācijas spēja un limfātiska sistēma. Sekas – limfmezglu pietūkums. Nātrija fosfāts tikpat svarīgs ir arī taukvielu un ogļhidrātu maiņai.
Piebilde. Pievērst uzmanību sārmainam uzturam!
Lietošana: grēmas (dedzina kuņģa apakšā), pinnes, aptaukošanās, hronisks nogurums, pēkšņs izsalkums (noteikti kaut kas jāapēd), kāre uz saldumiem un miltu ēdieniem, ķermeņa izdalījumi (sviedri, urīns) ir skābi, autiņbiksīšu izraisīts dermatīts, celulīts.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): problemātiska āda, pinnes, komedoni, pūtītes, abscesi, pietūkuši limfmezgli, reimatiska rakstura sūdzības u.tml.
Nr. 10 Natrium sulfuricum - nātrija sulfāts
Uzdevumi: Šī minerālviela padara iespējamu to šķidrumu izvadīšanu no organisma, kas satur kaitīgas vielas. Kaitīgās vielas lielākoties tiek uzglabātas šķidrumā, lai nenoslogotu vielmaiņu. Lietojot kālija sulfātu, kaitīgās vielas nonāk saistaudos, un tos saista saistaudu šķidrums. Šīs kaitīgās vielas tiek sadalītas aknās un izvadītas ārā caur resno zarnu.
Savukārt šķidrumu, kurā tika uzglabātas kaitīgās vielas, Nr. 8 nātrija hlorīds var palīdzēt izvadīt no organisma caur nierēm vai izmantot citām vajadzībām.
Nātrija sulfāts veicina aknu un žultspūšļa darbību, kā arī ietekmē cukura līmeni. Ja trūkst šīs minerālvielas, sekas ir pietūkušas pēdas, apakšstilbi, plaukstas un asaru maisiņi.
Lietošana: aizcietējums (smakojošas vēdera gāzes), caureja, smaguma sajūta locekļos (it kā sāktos gripa), pietūkušas kājas, pietūkuši acu plakstiņi un asaru maisiņi, paģiru galvassāpes, plēš un velk locītavās, augsts cukura līmenis – 2. tipa diabēts, spiediens ausīs, venozās čūlas, ādas nieze, aukstumpumpas.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): pietūkušas plaukstas un pēdas, ādas nieze – saules alerģija, nātrene, ekzēmas, kārpas (+ Nr 4), herpes (kombinācijā ar Nr. 8 un Nr. 11) u.tml.
Nr. 11 Silicea - silīcijskābe
Uzdevumi: visās cilvēka organisma šūnās ir silīcijskābe. Tā piedalās elastīgā saistaudu struktūras veidošanā. Ja trūkst šīs minerālvielas, sekas ir audu trauslums vai zudums. Šī funkcionālā viela ir svarīga ādas, matu un nagu veidošanas procesā. Veiksmīga atjaunošanās pēc kaulu lūzuma saistīta tieši ar silīcijskābi.
Silīcijskābi izmanto gadījumos, kad nepieciešams izvairīties no saistaudu plīsumiem (grūtniecība, nosliece uz nabas vai cirkšņa trūci). Silīcijskābe ir atbildīga arī par acs gļotādu (konjunktīvu), šīs minerālvielas deficīta sekas ir ekstrēms jutīgums uz gaismu.
Āda ir viens no svarīgākajiem organisma izvadorgāniem. Ja toksīnu izvadīšana notiek, pastiprināti svīstot (smakojoši pēdu un plaukstu sviedri), tā ir norāde uz silīcijskābes deficītu. Šī minerālviela regulē arī nervu ceļu vadītspēju.
Uzmanību! Silīcijskābes lietošana veicina pastiprinātu skābju izdalīšanu. Tāpēc noteikti ieteicams šo minerālvielu lietot kopā ar Nr. 9 nātrija fosforu, īpaši lai izvairītos no nepatīkamām grēmām vai citām skābes reakcijām.
Lietošana: saistaudu vājums, grūtniecības strijas, cirkšņa trūce (arī pēc operācijas), jutīgums uz gaismu un trokšņiem, plakstiņu raustīšanās, slikti mati (dalās matu galiņi) un nagi (nagi šķeļas kārtās), išiasa sāpes, smakojoši sviedri.
Piebilde. Pret svīšanu nevajadzētu cīnīties un to apspiest, lai neveidotos nierakmeņi.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): grumbu veidošanās, saistaudu vājums un saistaudu plīsums (kā, piemēram, grūtniecības strijas), cirkšņu un nabas trūce (pirms un pēc operācijas), hematomas (kopā ar Nr. 3 dzelzs fosfātu), nervu sistēmas traucējumi (raustās acs plakstiņš, mutes kaktiņi), strutošana u.tml.
Nr. 12 Calcium sulfuricum - kalcija sulfāts
Uzdevumi: šī minerālviela pamatā sastopama aknās, žultspūslī un muskuļos, tā iedarbojas kā atkrēpošanas līdzeklis, veicina vielu izvadīšanu, palīdz izvadīt saistaudos uzkrāto skābi, veicina audu caurlaidību un šādi palīdz uzsūkties hematomām. Lietošana: aizlikts deguns, strutojošs mandeļu un kakla iekaisums, hronisks bronhīts, strutojošs vidusauss iekaisums, smaganu iekaisums, abscess, strutu fistulas, reimatisms, podagra, strutošana u.tml.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): podagra, reimatisms, vaļējas apakšstilbu čūlas, izgulējumi, sastrēgumi audos (Nr. 12 atbild par audu caurlaidību) u.tml.
Svarīgas kombinācijas: kalcija sulfātu ieteicams lietot kopā ar Nr. 9 nātrija fosfātu un Nr. 10 nātrija sulfātu.
Uzdevumi: kalcija fluorīds atbild par visu audu (saišu, cīpslu, elastību, asins un limfvadu, muskuļu, arī zobu emaljas un kaulu virskārtas) elastību. Ja šīs minerālvielas trūkst, audi kļūst pārāk elastīgi un vairs nespēj sarauties vai, tieši pretēji, pārāk cieti un vairs nespēj atbrīvoties. Kalcija fluorīds saista ragvielu. Ja šīs minerālvielas trūkst, ragviela nonāk ādas virskārtā un rodas ādas pārragošanās.
Lietošana: šķielēšana, raga kārtas veidošanās (īpaši uz papēžiem), saplaisājusi āda, gangliji, plakanā pēda, varikozas vēnas, hemoroīdi, kariess, slikti roku nagi, trauslas potītes, izstieptas saites (vaļīgas locītavas), vaļīgi zobi.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): izstieptas saites (vaļīgas locītavas), ragāda, saplaisājusi āda, audu sabiezējumi, rētas, varikozas vēnas, hemoroīdi, nabas brukas un trūces profilakse u.tml.
Nr. 2 Calcium phosphoricum - kalcija fosfāts
Uzdevumi: šī minerālviela ir svarīgākais kaulu veidošanās un augšanas līdzeklis. Tas veido dentīnu (zobu iekšējo daļu), kā arī tam ir svarīga loma asins, olbaltumvielu un hormonu sintēzē. Kalcija fosfāts vada somatisko muskuļu darbību. Šo minerālvielu izmanto skābju neitralizēšanai, ja organismā hroniski ir pārāk augsts pH līmenis. Kalcija fosfāts ir arī svarīgs atjaunošanās līdzeklis pēc slimībām.
Lietošana: muskuļu krampji un ikru muskuļu krampji naktī, nejūtīgums un tirpšana, anēmija, miega traucējumi, jutīgums uz laikapstākļu maiņu, pēkšņa pārmērīga svīšana, rejošs klepus (īpaši bērniem), pārlieku ātrs pulss, nervozitāte, pārslodzes izraisītas galvassāpes. Īpaši bērniem nepieciešams daudz šīs minerālvielas, lai attīstītos vesels organisms.
Piebilde: ja trūkst šīs minerālvielas, jūtama izteikta vēlme pēc pikantiem ēdieniem, īpaši pēc kečupa (bērniem!), sinepēm un kūpinājumiem.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): muskuļu krampji (kā, piemēram, ikru muskuļu krampji), sasprindzināti muskuļi (piemēram, spranda zonā), sasprindzinājuma izraisītas galvassāpes, rejošs klepus, kaulu lūzums, augšanas sāpes u.tml.
Nr. 3 Ferrum phosphoricum - dzelzs fosfāts
Uzdevumi: ”pirmās palīdzības” līdzeklis akūtu savainojumu un svaigu brūču gadījumā, īpaši, lai mazinātu ar savainojumu saistītās sāpes. Gan iekaisuma procesu sākumstadijā, gan bērnu slimību sākumstadijā dzelzs fosfāts kavē slimības tālāku attīstību. Profilaktiski lietojot šo minerālvielu, tiek stiprinātas organisma pretošanās spējas. Dzelzs fosfāts nogādā skābekli līdz šūnai un ir svarīgākais antioksidants Dr. Šislera bioķīmijā.
Lietošana: visa veida iekaisumi, svaigi savainojumi (ļoti ieteicams uzklāt putriņu), drudzis ar temperatūru līdz 38,8 °C, ausu sāpes, vidusauss iekaisums, trokšņi ausīs (apasiņošanas traucējumi), pulsēšana (galvassāpes), grūtības koncentrēties, saules nepanesība.
Piebilde: kafija, melnā tēja un kakao patērē ļoti daudz dzelzs.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): traumas un sīkas brūces, sasitumi, sastiepti muskuļi, iekaisumi – siltas un sarkani iekaisušas vietas, pulsējošas – klauvējošas sāpes, nobrāzumi, apdegumi – sāpes.
Nr. 4 Kalium chloratum - kālija hlorīds
Uzdevumi: kālija hlorīds piedalās šķidro saistaudu biosintēzes regulācijā asinīs. Kālija deficīta gadījumā asins plūsma samazinās un asinis sabiezinās, jo pieaug saistaudu koncentrācija asinīs. Kālija hlorīds ir dziedzeru funkcionālā viela. Tas ir līdzeklis slimības otrajai stadijai, ja rodas risks, ka slimība varētu palikt organismā un kļūt hroniska.
Lietošana: dziedzeru tūska, klepus ar bālganām gļotām, kuperoze (kapilāru tīklojums sejā), millijas, zirnekļveida vēnas, asins viskozitātes regulācija, kurlums, nosliece uz lieko svaru.
Piebilde: alkohols un elektriskais lauks patērē ļoti daudz šīs minerālvielas.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): klepus (bālganas gļotas), millijas, kuperoze, zirnekļveida vēnas, varikozas vēnas, dziedzeru pietūkums, svaigu sadzijušu rētu salipšana u.tml.
Nr. 5 Kalium phosphoricum - kālija fosfāts
Uzdevumi: līdzeklis visa veida emocionāla un fiziska rakstura noguruma gadījumā. Šī minerālviela atrodas visās smadzeņu un nervu šūnās, asinīs un muskuļos un ir neaizstājams enerģijas nesējs. Kālija fosfāts organismā saista lecitīnu. Šī minerālviela kopā ar Nr. 8 nātrija hlorīdu veido audus. Šislera sāļu vidū kālija fosfāts tiek dēvēts par antiseptiķi.
Lietošana: drosmes trūkums, kautrīgums, pašpaļāvības trūkums, agorafobija, nogurums, atveseļošanās periodā, smakojoša mute (smaka pēc zobu tīrīšanas nepazūd), smaganu asiņošana, smaganu zudums, neizzūdošs izsalkums pēc ēšanas, temperatūra virs 38,8 °C).
Piebilde: ja trūkst šīs minerālvielas, ļoti gribas ēst riekstus vai šokolādi ar riekstiem, Bieži ieteicams šīs minerālvielas lietošanu kombinēt ar lecitīna lietošanu.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): slikti dzīstošas un smakojošas brūces, izgulējumi, smags nogurums muskuļos (sportistiem, kuri vēlas stiprināt pārlogotos muskuļus) u.tml.
Nr. 6 Kalium sulfuricum - kālija sulfāts
Uzdevumi: šī minerālviela (kopā ar Nr. 3 Ferrum phosphoricum) – ir neaizstājams skābekļa transportētājs. Kālija sulfāts nogādā skābekli šūnas iekšienē un tādējādi rūpējas par regulāru šūnu atjaunošanos. Turklāt šī minerālviela ir svarīga funkcionālā viela aizkuņģa dziedzerim. Kālija sulfātu galvenokārt lieto tad, kad ir traucēta vielmaiņa vai tā ir kļuvusi kūtra, kā arī “stūrgalvīgos”, resp., hroniskos gadījumos, kad sūdzības īsti negrib mazināties. Ādas virskārtā kālija sulfāts nepieciešams ādas pigmentācijai (ādas brūnajai krāsai). Kopā ar Nr. 1 kālija fluorīdu šī minerālviela veido ādas virskārtu.
Uzmanību! Nr. 6 kālija sulfāts attīra šūnas iekšieni no kaitīgajām vielām. Lai toksīni neuzkrātos organismā un aknas caur resno zarnu tos varētu izvadīt no organisma, noteikti ieteicams šīs minerālvielas lietošanu kombinēt ar Nr. 10 nātrija sulfāta lietošanu.
Lietošana: izteikta vajadzība pēc svaiga gaisa, kaustrofobija – bailes no šaurām telpām (lifta, braukšanas caur tuneli), salipušas zvīņas uz ādas, hroniskas ādas slimības, pigmenta laukumi, mitruma nepanesība.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): zvīņas uz dzeltenīgi lipīga pamata – hroniskas ādas slimības, psoriāze, dzeltenīgi brūnganas gļotas no deguna, ausīm, deguna un pieres blakusdobumiem, ādas pigmenta regulēšanai, pigmenta plankumi u.tml.
Nr. 7 Magnesium phosphoricum - magnija fosfāts
Uzdevumi: magnija fosfāts vada veģetatīvo nervu sistēmu un tādējādi ietekmē sirds, un nervu darbību, asinsriti, dziedzeru sistēmu, gremošanas orgānus un vielmaiņu. Tāpat šī minerālviela vada visas autonomās organisma darbības un netieši ietekmē arī pamatvielmaiņu. Magnija fosfāts nepieciešams visa veida pēkšņu asu, durstošu un krampjveida sāpju gadījumā. Šī minerālviela ir līdzatbildīga par kaulu veidošanos.
Lietošana: lampu drudzis, izteikta vēlme pēc šokolādes, autonomie krampji (griež vēderā, kolikas, mentruācijas sāpes, migrēna sākumstadijā), zibensveida sāpes, kamols kaklā, vēdera pūšanās, miega traucējumi – labs iemigšanas un pamošanās līdzeklis (“vakarā izslēdz gaismu un no rīta atkal ieslēdz”).
Piebilde: šīs minerālvielas deficīta gadījumā novērojama izteikta kāre pēc tumšās šokolādes.
“Karstais septītnieks”: magnija fosfāts īpaši labi iedarbojas kā “karstais septītnieks”. Septiņas tabletes pārlej ar 250 ml karstu ūdeni, kas ir īsu laiku vārīts, ļauj tabletēm izkust un dzer pa malciņam iespējami karstu. Nepieciešamības gadījumā lieto vairākus šādus dzērienus.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): nervozitātes izraisīta ādas nieze, drudžaini pleķi, migrēnas sākumstadijā (ierīvēt deniņus un pieres zonu) u.tml.
Nr. 8 Natrium chloratum - nātrija hlorīds
Uzdevumi: nātrija hlorīds organismā saista gļotvielu (mucīnu), tādējādi ir atbildīgs par visu gļotādu (arī kuņģa gļotādas) veidošanos. Regulē siltumu un šķidruma daudzumu organismā. Nātrija hlorīds ir funkcionālā viela skrimšļa audiem un locītavu eļļošanai, kā arī pamatā visām ķermeņa daļām, kas netiek apasiņotas. Ar nātrija hlorīda mitrinošo iedarbību šie audi tiek iesaistīti vielmaiņā. Nātrija hlorīds iedarbojas kā detoksikācijas līdzeklis, ja organismā nonācis metāls (piem., amalgama) vai bioloģiskas indes (piemēram, kukaiņu kodumu gadījumā).
Lietošana. Galvenais līdzeklis visa veida alerģiju gadījumā, iesnas ar ūdeņainu šķidrumu, blakusdobuma saslimšanas, aukstas rokas un kājas, jutīgums pret aukstumu, jutīgums pret caurvēju, starpskriemeļu disku un skrimšļu bojājumi, apdeguma traumas, birstošas blaugznas, urīnpūšļa un nieru iekaisums, knakšķošas locītavas, izteiktas slāpes vai to nav, asi dedzinoši izdalījumi, asarojošas acis, grēmas (ja dedzināšana ir barības vadā), smaržas un garšas zudums.
Piebilde. Kāre uz sāļiem un garšvielām bagātiem ēdieniem liecina par šīs minerālvielas deficītu.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): apdegumi (sāpju gadījumā lietot kopā ar Nr. 3), skrimšļu problēmas, knakšķošas locītavas, podagra, starpskriemeļu disku sūdzības, kukaiņu kodumi, gļotādas problēmas u.tml.
Nr. 9 Natrium phosphoricum - nātrija fosfāts
Uzdevumi: šī minerālviela atbild par skābju un sāmu līdzsvaru organismā. Nātrija fosfāts regulē urīnskābes daudzumu. Tādējādi šī minerālviela ir galvenais līdzeklis gandrīz visām reimatiska rakstura saslimšanām.
Skābju un sārmu līdzsvara trūkuma sekas ir vāja imunitāte, slikti dzīstošas traumas, pēkšņs izsalkums, fizisks vai emocionāls vājums vēlā pēcpusdienā.
Ja skābu sārmu līdzsvars traucēts ilgstoši, tiek noslogota nieru filtrācijas spēja un limfātiska sistēma. Sekas – limfmezglu pietūkums. Nātrija fosfāts tikpat svarīgs ir arī taukvielu un ogļhidrātu maiņai.
Piebilde. Pievērst uzmanību sārmainam uzturam!
Lietošana: grēmas (dedzina kuņģa apakšā), pinnes, aptaukošanās, hronisks nogurums, pēkšņs izsalkums (noteikti kaut kas jāapēd), kāre uz saldumiem un miltu ēdieniem, ķermeņa izdalījumi (sviedri, urīns) ir skābi, autiņbiksīšu izraisīts dermatīts, celulīts.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): problemātiska āda, pinnes, komedoni, pūtītes, abscesi, pietūkuši limfmezgli, reimatiska rakstura sūdzības u.tml.
Nr. 10 Natrium sulfuricum - nātrija sulfāts
Uzdevumi: Šī minerālviela padara iespējamu to šķidrumu izvadīšanu no organisma, kas satur kaitīgas vielas. Kaitīgās vielas lielākoties tiek uzglabātas šķidrumā, lai nenoslogotu vielmaiņu. Lietojot kālija sulfātu, kaitīgās vielas nonāk saistaudos, un tos saista saistaudu šķidrums. Šīs kaitīgās vielas tiek sadalītas aknās un izvadītas ārā caur resno zarnu.
Savukārt šķidrumu, kurā tika uzglabātas kaitīgās vielas, Nr. 8 nātrija hlorīds var palīdzēt izvadīt no organisma caur nierēm vai izmantot citām vajadzībām.
Nātrija sulfāts veicina aknu un žultspūšļa darbību, kā arī ietekmē cukura līmeni. Ja trūkst šīs minerālvielas, sekas ir pietūkušas pēdas, apakšstilbi, plaukstas un asaru maisiņi.
Lietošana: aizcietējums (smakojošas vēdera gāzes), caureja, smaguma sajūta locekļos (it kā sāktos gripa), pietūkušas kājas, pietūkuši acu plakstiņi un asaru maisiņi, paģiru galvassāpes, plēš un velk locītavās, augsts cukura līmenis – 2. tipa diabēts, spiediens ausīs, venozās čūlas, ādas nieze, aukstumpumpas.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): pietūkušas plaukstas un pēdas, ādas nieze – saules alerģija, nātrene, ekzēmas, kārpas (+ Nr 4), herpes (kombinācijā ar Nr. 8 un Nr. 11) u.tml.
Nr. 11 Silicea - silīcijskābe
Uzdevumi: visās cilvēka organisma šūnās ir silīcijskābe. Tā piedalās elastīgā saistaudu struktūras veidošanā. Ja trūkst šīs minerālvielas, sekas ir audu trauslums vai zudums. Šī funkcionālā viela ir svarīga ādas, matu un nagu veidošanas procesā. Veiksmīga atjaunošanās pēc kaulu lūzuma saistīta tieši ar silīcijskābi.
Silīcijskābi izmanto gadījumos, kad nepieciešams izvairīties no saistaudu plīsumiem (grūtniecība, nosliece uz nabas vai cirkšņa trūci). Silīcijskābe ir atbildīga arī par acs gļotādu (konjunktīvu), šīs minerālvielas deficīta sekas ir ekstrēms jutīgums uz gaismu.
Āda ir viens no svarīgākajiem organisma izvadorgāniem. Ja toksīnu izvadīšana notiek, pastiprināti svīstot (smakojoši pēdu un plaukstu sviedri), tā ir norāde uz silīcijskābes deficītu. Šī minerālviela regulē arī nervu ceļu vadītspēju.
Uzmanību! Silīcijskābes lietošana veicina pastiprinātu skābju izdalīšanu. Tāpēc noteikti ieteicams šo minerālvielu lietot kopā ar Nr. 9 nātrija fosforu, īpaši lai izvairītos no nepatīkamām grēmām vai citām skābes reakcijām.
Lietošana: saistaudu vājums, grūtniecības strijas, cirkšņa trūce (arī pēc operācijas), jutīgums uz gaismu un trokšņiem, plakstiņu raustīšanās, slikti mati (dalās matu galiņi) un nagi (nagi šķeļas kārtās), išiasa sāpes, smakojoši sviedri.
Piebilde. Pret svīšanu nevajadzētu cīnīties un to apspiest, lai neveidotos nierakmeņi.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): grumbu veidošanās, saistaudu vājums un saistaudu plīsums (kā, piemēram, grūtniecības strijas), cirkšņu un nabas trūce (pirms un pēc operācijas), hematomas (kopā ar Nr. 3 dzelzs fosfātu), nervu sistēmas traucējumi (raustās acs plakstiņš, mutes kaktiņi), strutošana u.tml.
Nr. 12 Calcium sulfuricum - kalcija sulfāts
Uzdevumi: šī minerālviela pamatā sastopama aknās, žultspūslī un muskuļos, tā iedarbojas kā atkrēpošanas līdzeklis, veicina vielu izvadīšanu, palīdz izvadīt saistaudos uzkrāto skābi, veicina audu caurlaidību un šādi palīdz uzsūkties hematomām. Lietošana: aizlikts deguns, strutojošs mandeļu un kakla iekaisums, hronisks bronhīts, strutojošs vidusauss iekaisums, smaganu iekaisums, abscess, strutu fistulas, reimatisms, podagra, strutošana u.tml.
Ārīga lietošana (ziede vai krēmgels): podagra, reimatisms, vaļējas apakšstilbu čūlas, izgulējumi, sastrēgumi audos (Nr. 12 atbild par audu caurlaidību) u.tml.
Svarīgas kombinācijas: kalcija sulfātu ieteicams lietot kopā ar Nr. 9 nātrija fosfātu un Nr. 10 nātrija sulfātu.