Nogurums, enerģijas trūkums
Olīvkoks (Olive) – pilnīgs spēku fizisko un garīgo izsīkums; šķiet, ka ikdienas darbu veikšanai jāpieliek lielas pūles. Izteikta vēlme atpūsties un gulēt. Parasti pirms šāda noguruma perioda ir bijis liels spēka patēriņš, piem., cīņa ar slimību vai intensīva strādāšana. Olīvkoka ziedu esence palīdzēs atjaunoties un atgūt spēkus.
Ozols (Oak) – izjūtot ozola negatīvajam emocionālajam stāvoklim raksturīgo lielo nogurumu, cilvēks nevis ļauj sev atpūsties, bet pienākuma vai dotā vārda dēļ turpina darboties – par spīti nogurumam! Ozola ziedu esence palīdz ļauties tik nepieciešamajai atpūtai, jo, kā zināms, ja malku negādā, tad nebūs, ko kurināt. Ja turpināsiet ozola stūrgalvīgo darbošanos, negaidīta slimība parūpēsies, lai Jūs paliktu gultā un pārdomātu savu attieksmi pret dzīvi. Tāpēc šajā situācijā gudrāk būtu par sevi parūpēties pašam.
Goba (Elm) – nogurums, kas raksturīgs, ja ciešam no pārslodzes, kas liek mums apšaubīt savu spēju robežas. Negatīvi tiek ietekmēta ne tikai mūsu pašpārliecinātība (ar to es netikšu galā!), bet arī loģiskā spriestspēja. Goba sniedz mums ne tikai dubultu pašpaļāvības devu, bet arī iemāca dalīties ar citiem darba apjomā un atbildībā.
Skābardis (Hornbeam) – fizisks un garīgs nogurums (panīkums), kas īpaši raksturīgs no rītiem – mēs vienkārši nevaram uzsākt dienas darbus. Kafija, saldumi, internets u.c. enerģiju dodošas lietas galu galā palīdz pieķerties pie darbiem, kas bieži vien tiek atlikti no dienas uz dienu. Skābardis būs nepieciešamā enerģijas deva, lai ikdienas rutīnā mēs nekļūtu par slinkuma upuriem.
Mežvītenis (Clematis) – noguruši un ar zemu enerģijas līmeni bieži vien jūtas cilvēki, kas pēc savas būtības ir ļoti radoši. Kad zūd iekšējais līdzsvars un mēs nonākam disharmoniskā stāvoklī, šajā gadījumā (tātad mežvīteņa postošajā stāvoklī) gribas gulēt vēl vairāk nekā parasti, ikdiena paiet dzīvojot sapņos un nekā nedarīšanā. Mežvītenis vairos Jūsu enerģiju, palīdzēs sapņus īstenot dzīvē, kā arī vairos interesi par ikdienas notikumiem.
Augstiņš (Centaury) – vājums. Nereti no vājuma (ko varētu arī dēvēt par nogurumu) cieš cilvēki, kam patīk palīdzēt citiem. Šiem cilvēkiem ir laba sirds, tāpēc citi viņus labprāt izmanto. Iespējams, šiem cilvēkiem ir grūti pateikt “nē” un novilkt veselīgas robežas. Augstiņa ziedu esence palīdz kļūt spēcīgākiem – gan pašapziņā, gan ķermenī. Kad jūs cienīsiet sevi, arī citi jūs cienīs!
Suņu roze (Wild Rose) – enerģijas trūkums, apātija un dzīvesprieka zudums – “Varu gulēt gultā un blenzt sienā. Mani nekas neinteresē”. Suņu roze palīdz mums atkal būt dzīviem pa īstam.